INWAZJA BOMISIÓW

bomisieBomisie zajmują coraz większe terytorium. Wydaje się, że wiosna, jak każda inna pora roku, sprzyja ich ekspansji. Ich bomisiowanie staje się coraz bardziej uciążliwe. W mediach regularnie karmi je się przeświadczeniem o bomisiowych prawach do wszelkich świadczeń. Każdego ranka słyszą w swoich bomisiowych nadajnikach radiowych i telewizyjnych, że system gwarantuje im niezliczone prawa do korzystania – korzystania ze wszystkiego, co im się należy. Tym oto sposobem małe bomisiowe rozumki są przekonane, że należy im się wszystko to, do czego mają prawo, a prawo mają do wszystkiego. Chyba jest to wystarczająco jasne?! Aż tak jasne, że niebomisie tego nie rozumieją.

Continue reading INWAZJA BOMISIÓW

COŚ SIĘ W Pi S-Pi-ENIŁO

pianaPrzez kilka lat Pi dojrzewała do ogarnięcia tematu relacji międzyludzkich w pracy. W tym czasie wielokrotnie okazywała się być postacią pierwszoplanową licznych konfliktów, niejednej sprzeczki, a czasami nawet niektórych wojen. Nie wystarczyło pojedyncze doświadczenie, musiała kilkukrotnie zastanowić się nad optymalizacją relacji, które rzutują na jakość jej pracy. Trzeba ze skruchą przyznać, że iskrą zapalną niektórych potyczek mógł być trudny, czasami wręcz wielce niedyplomatyczny i aspołeczny charakter Pi. Przyszła jednak wiekopomna chwila, która odmieniła jej zuchwałe podejście. Nie oznacza to, że zmiękła czy też straciła temperament. Okazało się jednak, że, stosując się do kilku oczywistych zasad, można poprawić współżycie na dzielonym z innymi gruncie.

Continue reading COŚ SIĘ W Pi S-Pi-ENIŁO

WŁOS SIĘ JEŻY NA GŁOWIE Pi

wlos sie jezy na glowiePi nie ma wątpliwości, że wszelkie opinie medyczne powinny być wydawane przez wykształconych w tym fachu profesjonalistów. W przeciwnym wypadku, owe poglądy nie będą ani wiarygodne, ani prawdziwe. Co gorsza, mogą stać się nieodwracalnie krzywdzące i okazać się rękawicą rzuconą pod nogi, wszechobecnej w dzisiejszych czasach, opinii publicznej.

Continue reading WŁOS SIĘ JEŻY NA GŁOWIE Pi

CZY ONA JEST Pi POTRZEBNA?

ksiazkaSą takie książki, do których Pi boi się zaglądać. Powinny stać na półce z horrorami lub thrillerami, ale, nie wiedzieć, czemu zajmują zgoła inną lokalizację. Już same tytuły wywołują przemarsz stada rozwścieczonych ciarek po plecach, rozszerzenie źrenic i ewakuację potu ze wszystkich możliwych gruczołów apokrynowych. Niestety w życiu Pi zaistniały już takie zdarzenia, a prawdopodobieństwo wystąpienia ich po raz kolejny jest coraz większe i wkrótce osiągnie P = 1. Sama myśl o tematyce tych lektur pobudza nerw błędny i zmienia kierunek perystaltyki w górnym odcinku przewodu pokarmowego. Takie niefizjologiczne reakcje wywołują chociażby, hołubione przez hematologów, podręczniki okraszone niewinnie brzmiącymi hasłami: krzepnięcie i fibrynoliza. Przed tym jednak Pi raczej nie ucieknie.

Continue reading CZY ONA JEST Pi POTRZEBNA?

Pi POSTANAWIA BYĆ FIT

pi zartujeKażda przechadzka ulicami miasta sprawia, że Pi odszukuje nowe elementy jej rodzimego miasta. Czasami zdarza jej się odkryć nowe miejsce parkingowe pod drzewem obsadzonym skrzydlatymi stworzeniami cierpiącymi na podbarwiono na różowo nieżyt żołądkowo-jelitowy, nową lodziarnię z super light, bezsmakowymi papkami w waflu bez cukru, nowy hipsterski sklep z awangardową odzieżą za nieprzyzwoicie grube pieniądze. Okazuje się jednak, że można także natrafić na bardziej duchowe inspiracje.

Continue reading Pi POSTANAWIA BYĆ FIT

Pi i JEJ MATRYMONIALNE PRZEZNACZENIE

kiss meDawno, dawno temu, gdy Pi była jeszcze bardziej lekkomyślna niż jest teraz i z zaciętością godną nieopierzonego kurczaka spełniała swoje zachcianki, postanowiła zrealizować dawno już krążący po jej głowie pomysł. Jako, że sama nie należy do osób, które zdobywają swoja osobowością rzeszę sympatyków, postanowiła znaleźć pasującego do swoich przyzwyczajeń, Towarzysza.

Continue reading Pi i JEJ MATRYMONIALNE PRZEZNACZENIE

Pi-NK CITY I OKOLICE

pink city malePoszukiwanie Dobrej Karmy obejmowało także lot wewnętrznymi liniami indyjskiego królestwa. Największą atrakcją tego elementu podróży okazał się pasażer wydobywający ze swoich głębin niezwykle nęcące dla receptorów słuchowych dźwięki. Był to czas gdy Pi poznała uroki tradycyjnych metod oczyszczania zatok – charczenia (Sinus Rinse z pewnością nie spełnia tych funkcji z taką precyzją). Maharaja polubił ten zwyczaj, lecz, ku radości Pi, naśladownictwo wychodziło mu dosyć nieudolnie. Prawdopodobnie planował treningi w zaciszu swojego domostwa i być może w przyszłości dorówna pierwowzorowi.

Continue reading Pi-NK CITY I OKOLICE

STARANNOŚCIĄ PRAWO MEDYCYNY WYRZEŹBIONE

starannosc prawoPi sporadycznie uczestniczy w konferencjach, jej percepcja zanika zazwyczaj po 30 minutach pilnego słuchania, nogi zaczynają przypominać sobie, że lepiej by było coś porobić, a mózg rozważa różne egzystencjalne problemy, które najczęściej mają tyle wspólnego z tematem wykładu, co “trendi” iPhone i przedpotopowa, drewniana Nokia.

Continue reading STARANNOŚCIĄ PRAWO MEDYCYNY WYRZEŹBIONE

BYĆ JAK SUPER STAR

super starZainspirowana wieczorową porą i niedawno otrzymaną pidżamą (ta zostanie przedstawiona później) Pi przypomniała sobie, jak to było być gwiazdą w Indiach. Gwiazdą czuła się prawdopodobnie tylko dlatego, że jej karnacja była o kilka (o ile nie o kilkanaście tonów) jaśniejsza od skóry tubylców. Była obiektem pożądania każdej szanującej się komórki a nawet iPhon’a. Pi prawdopodobnie znalazła się na kilku facebookowych profilach jako endemiczne zjawisko przyrodnicze lub zdobycz któregoś z hinduskich absztyfikantów.

Continue reading BYĆ JAK SUPER STAR

ŚWIĘTA KROWA W KROPKI BORDO

Znane z kkrowainematografii pejzaże Indii dalece odbiegają od rzeczywistości, której uroki można poznać jedynie własnymi zmysłami. Przesyt kolorów, ich zdumiewająca nawet krótkowidza różnorodność odcieni, o których nie śniło się impresjonistom, kontrastują tutaj z szarą, przytłaczającą i obdartą z bollywoodzkiego rozmachu rzeczywistością. Ten panujący w każdym zakątku dualizm sprawia, że Indie jednych zachwycają, innych oburzają, a niektórych wręcz odurzają. To miejsce, gdzie odnajdują się oczekujący zmysłowych doznań podróżnicy.

Continue reading ŚWIĘTA KROWA W KROPKI BORDO

WY MĘŻCZYŹNI

machoTak samo, jak My Kobiety, nie jesteście wszyscy jak krople wody, różnicie się raczej tak, jak poszczególne płatki śniegu. Należy się z tego cieszyć, bo przynajmniej My Kobiety, możemy nieco powybrzydzać. Lecz nie myślcie, że przebieramy w Was jak w rękawiczkach; w obiegu jest jednak więcej rękawiczek niż Was. Niezależnie od swoich predyspozycji osobowościowych macie kilka powodów by być sobą.

Continue reading WY MĘŻCZYŹNI

GOA TO NIE INDIE

JpegPo kilkunastu dniach zdobywania przez niestrudzonych tłokiem, hałasem i brudem, poszukiwaczy Dobrej Karmy kulturowych doświadczeń w mieszczańskich zakamarkach Indii, przyszedł czas na leniwy wypoczynek. Miejscem, które idealnie się do tego nadawało były rajskie plaże Goa. Któż nie marzy o tym, by od czasu do czasu zawitać do krainy Adama i Ewy, skosztować słodkiego lenistwa i poigrać nieco ze swoją próżnością. Daremnie szukać tych, co ze szczerością odmówią spróbowania takiej pokusy.

Continue reading GOA TO NIE INDIE